Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku serdecznie zaprasza mieszkańców województwa podlaskiego do wzięcia udziału w cyklu webinariów poświęconych programowi Czyste Powietrze. Zostaną one poprowadzone przez Zespół Doradców Energetycznych. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Poniżej harmonogram spotkań online:

Jakie warunki należy spełnić, aby ubiegać się o dofinansowanie w Programie Czyste Powietrze? (dla beneficjentów)

25 stycznia 2023 godz. 11:00

Jak wypełnić wniosek o dofinansowanie w Programie „Czyste Powietrze”? (dla beneficjentów)

9 lutego 2023 godz. 11:00

Jak wypełnić krok po kroku wniosek o płatność w Programie „Czyste Powietrze”? (dla beneficjentów)

16 lutego 2023 godz. 11:00

Wszystkie webinary odbywać się będą na platformie Teams.


UWAGA! Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu „Jakie warunki należy spełnić, aby ubiegać się o dofinansowanie w Programie „Czyste Powietrze”? prosimy o przesłanie zgłoszenia mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do dnia 24.01.2023 r.

Żródło: https://wfosigw.bialystok.pl/cykl-webinariow-nt-czystego-powietrza/

W dniach 25-26 listopada 2022 r. Wójt Gminy Gródek Wiesław Kulesza razem z pracownikami Moniką Kazberuk i Małgorzatą Czapnik uczestniczyli w spotkaniu partnerskim dotyczącym współpracy w zakresie wspólnego ubiegania się o dofinasowanie ze środków Programu Interreg Polska-Litwa. Podpisano umowę partnerską, która umożliwi wspólne ubieganie się o środki z Programu Polska-Litwa.

Spotkanie miało miejsce w mieście Pagegiai z rejonu Tauroskiego na Litwie.

Po uruchomieniu naboru wniosków, wspólnie z nowym partnerem chcemy złożyć wniosek obejmujący m.in. dalsze zagospodarowanie zbiornika wodnego w Zarzeczanach, gdzie powstaną parkingi i chodniki z wydzielonymi miejscami odpoczynku, sanitariaty, nowe boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy, zewnętrzna siłownia street workout.

     Sezon grzewczy powoduje, że powietrze także w Naszej Gminie staje się ciężkie od pyłów, emitowanych przez setki pieców. W miejscowościach o zagęszczonej zabudowie, gdzie przeważa stare budownictwo, oddycha się najtrudniej. Ludzie wciąż używają przestarzałych kotłów, pieców kaflowych, kominków oraz pieców typu „koza”. Mieszkańcy palą w nich głównie węglem i drewnem, ale nierzadko również śmieciami. Wrzucane do domowych pieców torby foliowe, kartony po mleku, opakowania po maśle czy plastikowe produkty, spalając się, emitują do atmosfery szkodliwe związki i wspomniane pyły, które zatruwają powietrze, glebę i wody powierzchniowe.

Od 27 października 2022 r. obowiązują nowe wzory wniosków:

  • w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

Wzór wniosku o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła

Klauzula informacyjna

  • w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku dla niektórych podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi
    z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

Wzór wniosku o wypłatę dodatku dla podmiotów wrażliwych

KLAUZULA_INFORMACYJNA

Podkategorie