Czy wiesz gdzie występuje pióropusznik strusi? Co to jest koszatka? Czym się różni sosna supraska od swoich kuzynek z innych lasów? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w grze o Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej, który w tym roku realizuje projekt pn. „Hej bystrzaku, nocny marku, co Ty wiesz o naszym Parku? – przyrodniczo – edukacyjna gra internetowa”.

W ramach tego projektu we wrześniu powstała edukacyjna gra internetowa na temat walorów przyrodniczych Parku Krajobrazowego. Gra adresowana jest do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o parku. Głównym celem gry jest uświadomienie rangi Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej w odbiorze społecznym, a także wzrost świadomości ekologicznej wśród społeczności lokalnej: dzieci,  młodzieży i dorosłych.

Gra – quiz stworzona jest na idei „serious games” - „poważna gra”, której celem jest nie tylko zabawa, lecz zdobycie wiedzy, rozwinięcie umiejętności lub zmiana postaw albo zachowań. Poprzez grę w interesujący sposób można poszerzyć swoją wiedzę na temat Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej.

Gra powstała dzięki współfinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Nie zwlekaj, zagraj już teraz klikając w ten link!

źródło: Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej