szczepimy sie

Szanowni Państwo! Mieszkańcy Gminy Gródek!

Ostatni rok był dla nas wszystkich szczególnie trudny. Związane było to z trwającą na całym świecie epidemią koronawirusa SARS-Cov-2. Musieliśmy zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i nauczyć się żyć w całkiem nowej rzeczywistości, ograniczając przy tym do minimum wszelkie kontakty społeczne. Każdego z nas w mniejszym lub większym stopniu dotknęła epidemia.

Szczepienia  mają pomóc ochronić zdrowie nasze i naszych najbliższych, a ostatecznie zapewnić nam wszystkim zbiorową odporność na koronawirusa. Aby tak się jednak stało, musi zaszczepić się jak najwięcej z nas.

Zwracam się zwłaszcza do naszych drogich Seniorek i Seniorów. Skorzystajcie z tego, aby nie narazić się na zakażenie i ciężki przebieg choroby. Chrońcie swoje zdrowie i życie. Potrzebują Was bliscy, rodzina i przyjaciele…

Apeluję jeszcze do Radnych i Sołtysów, znających najbardziej mieszkańców w swoich okręgach i sołectwach o zwrócenie szczególnej uwagi na  osoby starsze, być może samotne, schorowane, które mogą mieć trudności z rejestracją na szczepienie przeciw Covid-19, potrzebują transportu na szczepienie, bądź wymagają szczepienia w miejscu zamieszkania. Bardzo proszę o zgłaszanie takich informacji do Urzędu Gminy. Postaramy się pomóc takim osobom.

Jeszcze raz apeluję więc o skorzystanie z możliwości ochrony przeciwko Covid-19, jaką daje szczepionka. Liczę na to, że dzięki temu uda nam się możliwie jak najszybciej wrócić do normalnego życia i znowu w pełni się nim cieszyć. To w dużej mierze od naszej odpowiedzialności za nas samych, nasze rodziny i sąsiadów zależy powstrzymanie epidemii.

                                                                                                     

WÓJT

                                                                                                 Wiesław Kulesza