BEZPŁATNY TRANSPORT DO LOKALU WYBORCZEGO 

W DNIU WYBORÓW POSŁÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO ZARZĄDZONYCH NA  DZIEŃ 9 CZERWCA 2024.

Wójt Gminy Gródek informuje, że w wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 wyborcy niepełnosprawni o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat mają prawo do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego.

Wyborcy niepełnosprawnemu, którego stan zdrowia nie pozwala na samodzielną podróż, może towarzyszyć opiekun.

Zamiar skorzystania z takiego transportu należy zgłaszać w jednej z poniższych form:

  • pisemnie na adres: Urzędu Gminy Gródek, ul. A. i G. Chodkiewiczów 2, 16-040 Gródek;
  • w formie elektronicznej za pośrednictwem skrzynki E-PUAP (/gminagrodek/SkrytkaESP) lub na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  • telefonicznie pod numerem telefonu: 884 218 329 lub 858739940

w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 maja 2024 r.

Wyborca, który zgłosił zamiar skorzystania z prawa transportu do lokalu zostanie poinformowany o godzinie transportu do lokalu w dniu głosowania, najpóźniej w trzecim dniu przed dniem głosowania (tj. do 6 czerwca 2024 r.). 

Wyborca, który zgłosił zamiar skorzystania z prawa do transportu do lokalu lub transportu powrotnego, może wycofać swoje zgłoszenie albo zrezygnować tylko z transportu powrotnego nie później niż na dwa dni przed dniem głosowania tj. do dnia 7 czerwca 2024 r.

Formularz zgłoszenia dostępny jest w Urzędzie Gminy Gródek oraz do pobrania w poniższej zakładce.

Do pobrania:

Zgłoszenie skorzystania z bezpłatnego transportu

 Realizacją bezpłatnego transportu w dniu 09.06.2024 r. na terenie gminy Gródek zajmuje się Pani Małgorzata Czapnik inspektor w Referacie Inwestycyjnym i Gospodarki Komunalnej                     w Urzędzie Gminy Gródek,

telefon kontaktowy 884 218 329 lub 858739940, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoszenie_skorzystania_z_bezpłatnego_transportu_do_lokalu_wyborczego.docx