orlik

 

W dniu 16 listopada 2009 r. z udziałem: Pana Macieja Żywno - Wojewody Podlaskiego oraz Pana Bartłomieja Andruka - Dyrektora Departamentu Edukacji,Sportu Marszałkowskiego Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Pana Józefa Maliszewskiego - członka Komisji Rewizyjnej PZPN odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Gródku, wybudowanego w ramach Programu Budowy Kompleksów Sportowych "Moje Boisko Orlik - 2012".

Kompleks sportowo-rekreacyjny w Gródku obejmuje dwa boiska sportowe: boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej do koszykówki, piłki siatkowej i tenisa ziemnego, a także budynek sanitarno-szatniowy. Koszt zrealizowanego projektu zamknął się kwotą 992.381zł, w tym 327.000zł pochodzi ze środków budżetu państwa, 333.000zł - ze środków samorządu wojewódzkiego, 332.281zł - z budżetu Gminy Gródek. Umiejscowienie obiektu w bezpośrednim sąsiedztwie szkół oraz w centrum Gródka pozwoli na jego optymalne i bezpieczne wykorzystanie nie tylko przez młodzież szkolną, ale również przez wszystkich mieszkańców.

Zgromadzonych (ze względu na pogodę) w sali gimnastycznej gości, duchownych, radnych Gminy Gródek, przedstawicieli wykonawcy-firmy HYDROS oraz przedstawicieli instytucji działających na terenie gminy przywitały zespoły: "Kazka" i "Rozśpiewany Gródek".

Pan Wiesław Kulesza - Wójt Gminy Gródek w wystąpieniu inaugurującym uroczystość podkreślił, iż realizacja tego nowoczesnego i bezpiecznego obiektu stała się możliwa, dzięki warunkom stworzonym przez rząd Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Programu Budowy Kompleksów Sportowych "Moje Boisko Orlik - 2012" oraz zaangażowaniu Samorządu Województwa Podlaskiego.

Pan Wójt stwierdził ponadto: "Sadzę, że oprócz wymiaru sportowego, ten nowoczesny obiekt jest doskonałym świadectwem, jak ważna jest współpraca pomiędzy rządem, samorządem województwa i gminami. Cieszę się, że efekty tej współpracy mogły się urzeczywistnić również w naszej "Małej Ojczyźnie". Pan Wójt przekazał podziękowania za tę cenną inicjatywę Panu Maciejowi Żywno - Wojewodzie Podlaskiemu, przedstawicielowi władzy rządowej w terenie oraz - za pośrednictwem Pana Bartłomieja Andruka Dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystki - Panu Jarosławowi Dworzańskiemu - Marszałkowi Województwa Podlaskiego.

Pan Maciej Żywno stwierdził, iż z radością i satysfakcją uczestniczy w otwarciu kolejnego "Orlika 2012" w województwie podlaskim. Obiekt w Gródku jest kolejnym świadectwem trafności rządowego programu, mającego na celu udostępnienie społeczeństwu możliwości aktywnego uprawiania sportu poprzez rozbudowę infrastruktury sportowej.

Pan Wojewoda wręczył młodzieży komplet piłek.

Otwarcia obiektu dokonali Pan Maciej Żywno - Wojewoda Podlaski, Pan Bartłomiej Andruk - Dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki, Pan Wiesław Kulesza - Wójt Gminy Gródek, Pan Wieczysław Gościk - Przewodniczący Rady Gminy i przedstawiciel młodzieży Daniel Owerczuk - bramkarz w piłkarskiej drużynie "Młodzików".

W niebo poszybowały białe i czerwone baloniki.

Po wspólnej modlitwie uroczystego wyświęcenia obiektu dokonali: Ksiądz Mikołaj Ostapczuk - proboszcz parafii prawosławnej w Gródku i Ksiądz Stanisław Kochanowski - proboszcz parafii katolickiej w Gródku.

W imieniu młodzieży - podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Gródku złożyli przedstawiciele samorządu uczniowskiego, wręczając symboliczną różę.

Pierwszy strzał na bramkę oddał pan Wójt, który następnie skutecznie bronił strzały na bramkę w wykonaniu Wojewody Pana Macieja Żywno, Dyrektora Departamentu Urzędu Marszałkowskiego Pana Bartłomieja Andruka, przedstawiciela Komisji Rewizyjnej PZPN Józefa Maliszewskiego. Obronę Pana Wójta przełamał dopiero Przewodniczący Rady Gminy Pan Wieczysław Gościk.

W międzyczasie wszystkim uczestnikom serwowano specjalnie przygotowany na tę uroczystość tort.

Niewątpliwie, udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej przyczyni się do rozwoju aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego, a także do popularyzacji aktywnego stylu życia wśród wszystkich mieszkańców naszej Gminy.

DSCN0234  DSCN0234